×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Polski producent soków wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza powala

Autor: www.sadyogrody.pl 07 marca 2023 13:44

Polski producent soków wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza powala Polski producent soków wystawiony na sprzedaż. Cena wywoławcza powala fot. google maps

MARWIT - firma, która w ciągu 25 lat działania zdobyła pozycję potentata w branży niepasteryzowanych soków z krótkim terminem spożycia, dziś jest wystawiona na sprzedaż.

Syndyk masy upadłości MARWIT sp. z o.o. w upadłości  z siedzibą w Złejwsi Wielkiej i MARWIT FOODS sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Złejwsi Wielkiej oferuje do sprzedaży w trybie z wolnej ręki w ramach zorganizowanego konkursu ofert przedsiębiorstwa w/w Spółek, w rozumieniu art. 55′ Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem składników szczegółowo opisanych w warunkach sprzedaży. 

Przed dniem ogłoszenia upadłości GRUPA MARWIT była czołowym producentem świeżych produktów żywnościowych, w tym jednodniowych soków marchwiowych, a także zup, surówek, smoothie oraz tzw. małych marchewek.

Polski producent soków wystawiony na sprzedaż

Cena wywoławcza przedsiębiorstwa MARWIT Sp. z o.o. z siedzibą w Złejwsi Wielkiej wynosi 20 982 453,50 złotych netto i zostanie powiększona o należny, wynikający z przepisów prawa, podatek.

Cena wywoławcza MARWIT FOODS Sp. z o.o. sp. k. wynosi 52 345 228,30 złotych netto i zostanie powiększona o  należny, wynikający z przepisów prawa, podatek.

Syndyk informuje, iż dopuszczone do udziału w konkursie ofert będą oferty obejmujące swoim zakresem łącznie obydwa przedsiębiorstwa. 

W ogłoszeniu podano, że oferty należy składać do dnia 13 kwietnia 2023 r. włącznie.

Historia upadku Marwitu

W 2020 r. lokalne media informowały, że Marwit przestał produkować. 

Marwit S.A. i Marwit Foods zostały objęte postępowaniem sanacyjnym, które jednak wobec niepozyskania inwestora zostało umorzone. W 2021 roku Sąd Rejonowy w Toruniu ogłosił upadłość obu spółek.

- Łączna kwota zadłużenia spółki Marwit wynosi 96 mln 823 tys. 215 zł. 18 gr. - mówiła w grudniu ubiegłego roku pracownica Kancelarii syndyka Zięciaka. Natomiast łączna kwota zadłużenia spółki Marwit Foods wynosi 86 mln 182 tys. 585 zł. 72 gr.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI