Podravka będzie rozwijać sprzedaż w Polsce

Autor: www.sadyogrody.pl 17 grudnia 2014 16:33

Podravka będzie rozwijać sprzedaż w Polsce Maciej Tomaszewski, dyrektor rynków Europy Centralnej w firmie Podravka

- W wyniku optymalizacji procesów produkcyjnych w zakładach na terenie UE, po przystąpieniu Chorwacji do Unii Europejskiej, Podravka Polska zdecydowała o zamknięciu swojego zakładu produkcyjnego w Kostrzynie. Nie będzie to miało jednak wpływu na działalność handlową firmy Podravka Polska - zapewnia Maciej Tomaszewski, dyrektor rynków Europy Centralnej w firmie Podravka.

Zakończenie produkcji w polskiej fabryce Podravki planowane jest na koniec pierwszego kwartału 2015 r. Umowy o pracę zostaną rozwiązane z 51 pracownikami. Spółka zaproponuje rozszerzone pakiety osłonowe dla odchodzących pracowników i rozpoczęła już konsultacje ze związkami zawodowymi.

- Pozostałe działy administracyjne Podravki, takie jak sprzedaż i marketing, zostają w Polsce i nadal będą normalnie funkcjonować. Podravka będzie kontynuować dostarczanie w pełnym zakresie swoich produktów dla polskich konsumentów a w najbliższej przyszłości planuje wprowadzanie nowych linii produktowych - zapewnia Maciej Tomaszewski. Zdaniem Macieja Tomaszewskiego zamknięcie fabryki w Kostrzynie nie uderzy znacząco w polskich producentów rolnych ponieważ dostawy surowców będą kontynuwane do innych zakładów Grupy Podravka.

- 2014 r. to był dla Podravki czas optymalizacji naszego biznesu, decyzja o zamknięciu fabryki w Polsce jest konsekwencją tego działania - dodaje Maciej Tomaszewski.

Podravka jest jednym z największych producentów wyrobów spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI