×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Plotka o obniżce cen jabłek przemysłowych zadziałała

Autor: www.sadyogrody.pl 15 lutego 2023 12:56

Plotka o obniżce cen jabłek przemysłowych zadziałała Plotka o obniżce cen jabłek przemysłowych zadziałała/ fot.shutterstock.com

Od ubiegłego tygodnia w branży słychać zapowiedzi zbliżających się obniżek cen jabłek przemysłowych. Stały mechanizm mający zmotywować sadowników do sypania jabłek zadziałał niezawodnie.

Ceny jabłek przemysłowych

Aktualnie ceny jabłek przemysłowych są w zasadzie na niezmiennym poziomie od ubiegłego tygodnia, choć ceny na zakładach są zróżnicowane. Ceny wynoszą od 55 do 58 groszy na skupach.

Tym co jednak warto zaobserwować jest mechanizm plotki jaki działa na rynku jabłek. Do tej pory dostawy jabłek przemysłowych na skupy były ale nie na wysokim poziomie. Sadownicy nie decydowali się jeszcze upłynniać zapasów, woleli poobserwować rynek.

Plotka o obniżce cen jabłek przemysłowych zadziałała

Natomiast plotka o spadku cen jabłek na przetwórniach, jaka pojawiła się już w ubiegłym tygodniu, doprowadził do stale działającego mechanizmu paniki. Na rynku nagle zrobił się ruch, a wielu sadowników zdecydowało się upłynniać zapasy jabłek a to z kolei spowodowało już napływ jabłka na przetwórniach.

Teraz słyszymy o odwołanych awizacjach aut na przetwórniach. Niektóre przetwórnie mówią wprost, że są pełne jabłek, gdy jeszcze na koniec ubiegłego tygodnia sami dzwonili na skupy w poszukiwaniu owoców. Do tej pory nikt nie potwierdził informacji o tym, że cena przemysłu spadnie, natomiast spotykać się można z opinią, że podwyżki cen nikomu nie służą. Ani zakładom bo generują koszty, ani sadownikom - bo wstrzymują się ze sprzedażą jabłek, licząc na jeszcze większe wzrosty cen. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI