×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Nowy właściciel Owocu Sandomierskiego kontynuuje współpracę z sadownikami

Autor: www.sadyogrody.pl 22 grudnia 2021 13:53

Nowy właściciel Owocu Sandomierskiego kontynuuje współpracę z sadownikami Owoc Sandomierski kupiony przez Real S.A/ fot. shutterstock

Grupa Real S.A., producent znanych musów owocowych Owolovo powiększa portfolio spółki o zakład produkcyjny „Owoc Sandomierski” w Bilczy. W zakładzie będzie rozwijana m.in. produkcja popularnych soków i musów owocowych.

Spółka Real S.A. z siedzibą w Siedlcach, działająca w przetwórstwie rolno-spożywczym sfinalizowała zakup przedsiębiorstwa w stanie upadłości, Grupy Sadowniczej „Owoc Sandomierski”.

Zakup Owocu Sandomierskiego przez spółkę Real S.A.

Real S.A., nowy właściciel „Owocu Sandomierskiego” to rodzinna spółka ze stuprocentowym kapitałem polskim, działająca na rynku krajowym i międzynarodowym od 1990 roku. Real S.A. jest producentem popularnych musów i soków owocowo-warzywnych Owolovo. Zakup „Sandomierskiego Owocu” powiększył portfel spółki Real S.A. o siódmy zakład produkcyjny na terenie naszego kraju.

Akt notarialny o sprzedaży „Sandomierskiego Owocu” został podpisany 21 grudnia 2021 roku.

Owoc Sandomierski kupiony za 22,5 mln zł

Na wartość majątku zakupionego przez Real S.A. przedsiębiorstwa „Sandomierski Owoc” składają się m.in. hale produkcyjno-magazynowe o łącznej pow. użytkowej ponad 14 tys. m2 wyposażone w nowoczesne linie technologiczne, w tym linie do produkcji soków NFC.

Real S.A. rozwija produkcję soków i musów owocowych

Ze wstępnych rozmów z prezesem Real S.A., Andrzejem Gajowniczkiem i prezesem Owolovo Krzysztofem Wasielewskim wynika, że w zakładzie będzie rozwijana m.in. produkcja popularnych soków i musów owocowych. W ciągu najbliższych lat planowane jest osiągnięcie przetwórstwa do 200 tysięcy ton owoców rocznie, w główniej mierze jabłek.
Fakt ten z pewnością wpłynie pozytywnie na współpracę z lokalnymi rolnikami i sadownikami.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI