Nowy właściciel Owocu Sandomierskiego chce współpracy z sadownikami

Autor: Echo Dnia Świętokrzyskie 08 lutego 2022 12:26

Nowy właściciel Owocu Sandomierskiego chce współpracy z sadownikami Prezes Andrzej Gajowniczek zapowiada szeroką współpracę z sadownikami. / fot. shutterstock

Zakłady dawnej grupy producenckiej „Owoc Sandomierski” z Bilczy w powiecie sandomierskim zostały kupione przez firmę Real z Siedlec na Mazowszu. Prezes Andrzej Gajowniczek zapowiada produkcję soków, musów i przecierów, a także współpracę z sadownikami - informuje Echo Dnia Świętokrzyskie.

Produkty idą na całą Polskę i są eksportowane, między innymi do Mongolii i Kazachstanu.

- W zakładzie w Bilczy już coś się dzieje, zatrudniamy ludzi, przygotowujemy się do uruchomienia produkcji soków w butelkach i musów. W ciągu dwóch - trzech lat planujemy uruchomić też linię do produkcji przecieru. Docelowo na przestrzeni roku, może półtora, chcemy zatrudnić 100 osób - mówi prezes Andrzej Gajowniczek.

Nowy właściciel Owocu Sandomierskiego chce współpracować z sadownikami 

- W tej chwili skupujemy dwa tysiące ton dziennie. W całym kraju idzie do nas osiem procent wszystkich owoców. Na pewno z tego terenu też przyjmiemy po kilkaset ton dziennie - podkreśla. Do produkcji będzie wykorzystywane jabłko przemysłowe, ale będą też kupowane inne owoce, jak truskawki, wiśnie.

Prezes Andrzej Gajowniczek zapowiada szeroką współpracę z sadownikami. 

Więcej w Echo Dnia Świętokrzyskie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI