×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mokry przemysł ciągnie cenę w dół

Autor: www.sadyogrody.pl 16 stycznia 2023 17:38

Mokry przemysł ciągnie cenę w dół Ceny jabłek przemysłowych jednak spadają/ fot.shutterstock.com

Pomimo tego, że wszyscy oczekujemy wzrostów cen jabłek przemysłowych, to obecnie w regionie Warki cena za "mokry przemysł" spadła.

Awantura na rynku jabłek przemysłowych

W przeciągu minionego tygodnia na skupy trafiały duże ilości "mokrego przemysłu", a zapotrzebowanie na ten surowiec było wyraźnie widoczne. Jednak jakość jabłek jakie trafiły na zakłady była o tyle wątpliwa, że na zakładach w okolicach Warki a także z jednego z największych zakładów przetwórczych w kraju kategorycznie odsyłano z kwitkiem całe auta z surowcem, bądź potrącano znaczną część załadunku w ramach reklamacji jakości dostarczonego towaru. 

Odmienne zdanie maja sadownicy. Trudno nie zaprzeczyć, że obecne ceny są groteskowo niskie i nieadekwatne do panujących i poniesionych przez branżę sadowniczą kosztów. 

Efektem powyższych zdarzeń są dzisiejsze spadki cen na jednym z wareckich zakładów. Za mokry przemysł cena dla sadownika spadła do 38 groszy a nawet niżej. Póki co nie wiadomo czy więcej zakładów zdecyduje się na obniżenie ceny czy może jest to pojedyncza, chwilowa sytuacja. Za pewne sytuacja wyklaruje się w przeciągu najbliższych dni. 

Ceny suchego przemysłu na skupach

Bez oczekiwanych zmian są ceny za tzw. "suchy przemysł". Nadal sadownicy otrzymują 45 groszy za jabłka przemysłowe i  50 groszy za dobrej jakości jabłko rwane. Wielu twierdzi, że pomimo dobrych perspektyw dla wzrostów cen przemysłu sytuację psują nadmierne dostawy fatalnej jakości jabłek spod drzewa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI