×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Mazowsze: jakie stawki za jabłko przemysłowe w skupie i na przetwórni?

Autor: www.sadyogrody.pl 16 października 2020 10:50

Mazowsze: jakie stawki za jabłko przemysłowe w skupie i na przetwórni? Na rynku jabłek przemysłowych notujemy powolny ale sukcesywny wzrost cen za owoce do przetwórstwa./fot/shutterstock.com

Na rynku jabłek przemysłowych notujemy powolny ale sukcesywny wzrost cen za owoce do przetwórstwa.

Miniony tydzień w rejonie grójecko-wareckim pokazuje sukcesywny, choć powolny wzrost cen jabłek skierowanych do przemysłu. 

W gminie Jasieniec ceny za przemysł na początku tygodnia wynosiły 45 gr/kg, nieco wyżej kosztował suchy przemysł 47gr/kg. Podobny poziom cynowy notowany był w miejscowości Konary, gm. Warka. W połowie tygodnia podniesiono ceny i w większości punktów skupu widniała cena 47 gr/kg.

Obecnie ceny w większości skupów wzrosły do 50 gr/kg. W miejscowości Grażyna (gm. Warka) na skupie otrzymamy 52 gr. Miejscami w rejonie wareckim skupy potrafią zapłacić 53 gr/kg przy założeniu dostarczenia jednorazowo dużych ilości jabłek przemysłowych. W Jasieńcu przemysł kosztuje 50 gr/kg, a tzw. suchy wyceniany jest na 54 gr/kg.

Według uzyskanych informacji na przetwórni w Koprzywnicy (woj. świętokrzyskie) cena za jabłka przemysłowe wynosi na dzień dzisiejszy 60 gr/kg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI