Mazowsze: jakie stawki za jabłko przemysłowe?

Autor: www.sadyogrody.pl 08 maja 2021 14:22

Mazowsze: jakie stawki za jabłko przemysłowe? Mazowsze: jakie stawki za jabłko przemysłowe?/ fot. shutterstock.com

W regionie wareckim ceny jabłek przemysłowych są na poziomie 0,45 zł za kilogram dla sadownika. Przejawiają się informacje o cenach na poziomie 0,42 zł. Większość przetwórni w kraju przyjmuje jabłko w cenie 0,48-0,50 zł/kg.

  • W rejonie wareckim ceny jabłek przemysłowych są na poziomie 0,45 zł/kg
  • Cena za białe jabłko - odmiany Golden oraz  Mutsu z przeznaczeniem wysyłki na Zachód utrzymuje poziom  0,56 zł za kilogram

W rejonie wareckim ceny za zwykły przemysł wynoszą w większości  0,45 zł za kilogram. Oznacza to, że trochę spadła cena zwykłego przemysłu. Jeszcze przed ponad tygodniem za owoce skierowane do przemysłu sadownik mógł otrzymać 0,50 zł za kilogram. Przejawiają się informacje o skupowaniu jabłek jeszcze niżej, w cenie 0,42 zł. Jednak według podmiotów skupujących jeszcze w miniony wtorek największa przetwórnia w Kozietułach płaciła 0,50 zł za jabłko na zakładzie.

Cena za białe jabłko (Golden, Mutsu) z przeznaczeniem wysyłki na Zachód wynosi nadal 0,56 zł/kg. Nie zmieniła się także cena za przemysł czerwonych odmian jabłek - 0,53 zł/kg.

Według pośredników podaż jabłka jest na umiarkowanym poziomie. Punkty skupujące mówią o deklaracjach ze strony sadowników, którzy szykują się na wysyp jabłka w drugiej połowie maja.

 Chcesz sprzedać jabłka? Zajrzyj na Giełda Rolna!

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI