W regionie wareckim spadły ceny za jabłka przemysłowe. I choć wiele zakładów trzyma jeszcze starą cenę, to od poniedziałku na pewno nowa cena będzie funkcjonowała już w każdym skupie.

Według uzyskanych informacji, skupy położone między Mogielnicą a Grójcem już w miniony czwartek kupowały jabłka po 0,30 zł/kg. W Jasieńcu jeden ze skupów także poinformował, że dzisiejsza cena jabłek przemysłowych wynosi 30 groszy.

W Warce w wielu skupach cena utrzymuje się jeszcze na poziomie 0,33-0,34 zł. Jak podaje jeden z tamtejszych skupów, cena ta utrzymuje się ze względu na  awizację, która zakłada zakup jabłek jeszcze po starej cenie aż do najbliższej niedzieli. Od poniedziałku wszystkie skupy będą już kupować jabłka przemysłowe po 0,30 zł/kg.

Cena jabłek przemysłowych wysyłanych na Zachód

Trwa jeszcze handel tzw. starym przemysłem, za granicę. Obecna cena Goldena na Zachód wynosi 0,60 zł dla sadownika. Jabłka czerwonych odmian wynoszą 0,45 groszy za stare jabłko z chłodni. Ilości tego typu jabłka o tej porze są już symboliczne a handel nim dobiega końca.

To czego na pewno możemy się spodziewać to niestety to, że przetwórnie będą badać rynek, obserwując, jak długo sadownicy będą przywozić jabłka za coraz niższą cenę. 

Sprzedam jabłka- sprawdź ofertę na gieldarolna.pl.