Marwit już nie produkuje. To koniec firmy?

Autor: Polska Times 02 sierpnia 2021 13:54

Marwit już nie produkuje. To koniec firmy? Koniec Marwitu?

Potencjalny inwestor Marwitu wycofał się z prowadzonych rozmów, a zadłużona firma utraciła perspektywę przywrócenia produkcji, a w konsekwencji kontynuowania działalności gospodarczej - czytamy w "Polska Times".

Produkcja była wygaszana od grudnia zeszłego roku, aż... zupełnie stanęła. 

Marwit - koniec produkcji

- Wskazana przyczyna i powiązana z nią okoliczność pogarszającej się sytuacji finansowej spółki, stanowiły podstawę podjętej przez jej zarząd decyzji o rozwiązaniu umów z pracownikami - informuje "Gazetę Pomorską" Valeria Grzebińska, kierownik sekretariatu Kancelarii Adwokackiej adw. Krzysztofa Gołąba, którego toruński sąd ustanowił zarządcą firmy.

Na początku tego roku będąca w restrukturyzacji spółka Marwit zatrudniała ok. 200 osób, dodatkowo współpracowała z ok. 50 kierowcami na własnej działalności. - Z częścią zatrudnionych rozwiązano stosunek pracy 31 maja, a z pozostałymi 30 czerwca 2021 roku - dodaje Grzebińska.

Wierzyciele Marwitu

Natomiast do dziś nie rozpoznano zażaleń wierzycieli na postanowienie Sądu Rejonowego w Toruniu z 25 lutego br. dotyczącego umorzenia postępowania sanacyjnego spółki. Sąd umarza takie postępowanie, jeżeli brak jest realnych możliwości przywrócenia dłużnikowi zdolności do wykonywania zobowiązań.

Więcej w "Polska Times".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI