×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Marwit chce pozyskać inwestora

Autor: gloswielkopolski.pl 13 stycznia 2021 14:24

Marwit chce pozyskać inwestora Marwit chce pozyskać inwestora; fot. materiały prasowe

Producent soków, zup, sałatek i przekąsek owocowo-warzywnych nie jest w dobrej kondycji. - Potrzebujemy inwestora, który pozwoli nam wyjść z problemów finansowych - przyznaje na łamach "Głosu Wielkopolski" Maciej Jóźwicki, założyciel i prezes Marwitu.

W końcówce zeszłego roku spółka ogłosiła wstrzymanie produkcji. Jednak jej przedstawiciele zapewniali nas wtedy, że na początku 2021 roku zostanie ona wznowiona.

- Wraz z Nowym Rokiem rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do ponownego uruchomienia produkcji - poinformował teraz Maciej Jóźwicki, prezes Marwitu. - Aktualnie trwa przegląd urządzeń, wykonujemy niezbędne prace naprawcze parku maszynowego oraz uzupełniane są zapasy surowców. Prezes mówi, że firma planuje wznowienie dystrybucji produktów wraz z zakończeniem lockdownu.

Marwit (od maja zeszłego roku) znajduje się w restrukturyzacji, trwa otwarte postępowanie sanacyjne. Zarządcą firmy, ustanowionym przez toruński sąd, jest Krzysztof Gołąb.

Prezes Marwitu podsumowuje: - Czekamy na powołanie Rady Wierzycieli. Największym wyzwaniem pozostaje jednak pozyskanie inwestora, który pozwoli firmie wyjść z problemów finansowych. Są one spowodowane nagłym załamaniem popytu w wyniku wprowadzonych ograniczeń w handlu wywołanych epidemią koronowirusa w marcu 2020 roku. Główni wierzyciele firmy, w tym największy państwowy bank, dostali od inwestora znalezionego przez spółkę ofertę, która uratuje biznes oraz miejsca pracy. Przyszłość przedsiębiorstwa leży dziś w rękach głównych wierzycieli i to od ich pozytywnej oraz szybkiej decyzji zależy ostateczny termin przywrócenia dostępności soków dla konsumentów".

Więcej na gloswielkopolski.pl.

Soki i napoje - sprawdź możliwości kupna i sprzedaży na gieldarolna.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI