Maliny: Jakie są ceny w skupach?

Autor: www.sadyogrody.pl 25 lipca 2022 13:58

Maliny: Jakie są ceny w skupach? Ceny malin są stabilne od około tygodnia/ fot.shutterstock.com

Ceny malin są stabilne od około tygodnia. Obserwujemy groszową tendencję wzrostową, jednak nie jest to zadowalający poziom cen.

W temacie malin od samego początku obserwujemy istna sinusoidę cen tych owoców w skupach. Ostatni tydzień był jednym z niewielu, kiedy ceny malin były stabilne i niepoddawane sztucznym obniżkom. Zapewne dlatego, że już i tak są względnie niskie dla plantatorów. Niestety ale doszło do sytuacji, kiedy ceny uspokoiły się "dobrowolnie" ale pod przymusem.

Ceny malin w skupach 2022

Ceny malin nieco odbiły się od poziomu 12 zł kiedy to były płacone na początku ubiegłego tygodnia. Zobacz: Maliny 2022: Jakie ceny w skupach? Aktualnie ceny za maliny w skupach wynoszą od 14 do 14,50 zł za kilogram. Pojawiają się oferty 15 zł za kilogram ale nie więcej. Poziom cen został skutecznie zatrzymany na tym poziomie.

Dostawy owoców na skupy trwają ale po ostatnich upałach nie są one wysokie. Przy tak  wysokich temperaturach, które miały miejsce, owoce wręcz gotowały się na krzewach. Wymusiło to delikatne, wręcz groszowe podwyżki cen ze strony przetwórców, których popyt na malinę wcale nie maleje. 

Warto zaznaczyć, że nadal jesteśmy w czasie zbiorów malin odmian letnich, które potrwają jeszcze do około połowy sierpnia. Nieśmiało pojawia się malina jesienna odmian Polesie i Polana. Sezon trwa dalej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI