Jak już informowaliśmy, w ostatnich dniach ceny malin płacone producentom w skupach, były systematycznie poddawane kolejnym spadkom. Podwyżki były tylko chwilowe, by potem mroźnie mogły znów maksymalnie je zaniżyć. Zobacz: Maliny: Ceny drastycznie spadły. Ile płacą skupy?

Ceny malin spadły do 13 zł/kg!

Już w miniony poniedziałek słychać było o kolejnych próbach zdołowania cen w skupach przez firmy przetwarzające malinę, pisaliśmy o tym w artykule: Maliny 2022: Jakie ceny w skupach? Natomiast dziś spadki te stały się faktem totalnym! Ceny zleciały do 13 zł za kilogram malin w większości skupów! Niektóre skupy płaca nawet poniżej tej kwoty- mianowicie 12,50 zł!

To istna paranoja cenowa. Plantatorzy sami informują, że nie ma racjonalnych podstaw do oferowania tak niskiej ceny za owoce, na które jest tak ogromny popyt. Co gorsza, słychać już zapowiedzi, że cena ma być jeszcze niższa. Skupy mają oferować kwoty poniżej 10 zł. Czy tak się stanie? Czy jest to celowy zabieg, aby przed zbiorami maliny jesiennej doprowadzić do maksymalnego zbicia ceny?