Jamar: problemy które dotykają rolników, dotyczą bezpośrednio nas

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 28 sierpnia 2020 10:34

Jamar: problemy które dotykają rolników, dotyczą bezpośrednio nas fot. materiały prasowe Jamar

- Myślę, że w najbliższym czasie nie powinniśmy być świadkami radykalnych zmian cenowych przetworów owocowo-warzywnych, jest to raczej melodia kilku najbliższych lat, które będą uzależnione od zmian klimatycznych i warunków społeczno-gospodarczych - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Maciej Pluta, starszy specjalista ds. marketingu ZPS „Jamar”, producenta przetworów owocowo-warzywnych.

2020 rok to także trudny czas dla rolników. Susza, wiosenne przymrozki, gradobicia i deszczowa pierwsza połowa lata dały się we znaki plantatorom. Jaki wpływ mają te wyzwania agrotechniczne na sytuację na rynku przetwórczym? Czy konsumenci powinni obawiać się rosnących cen żywności? Jak to wpłynęło na Państwa firmę?

- Branża i obszar działania, w której funkcjonujemy, zawsze uzależnione są od warunków atmosferycznych. Niestety zmiany klimatyczne w naszej części Europy zmierzają w kierunku istotnego ocieplania się klimatu, których doświadczamy od kilku lat. Należy mieć świadomość, że dla takich firm jak Jamar, problemy które dotykają rolników, dotykają także bezpośrednio nas. Wszystkie okoliczności zmian pogodowych wpływają na mniejsze ilości zbiorów, co przekłada się na cenę samych surowców, a ta oddziałuje na finalną cenę produktu końcowego. Musimy mieć świadomość, że w najbliższych kilku latach ten proces będzie przybierał na sile, dlatego tak ważna dla Jamar jest właściwa polityka cenowa oraz analiza rynku oparta na doborze właściwych komponentów przy produkcji naszych marek. Myślę, że w najbliższym czasie nie powinniśmy być świadkami radykalnych zmian cenowych, jest to raczej melodia kilku najbliższych lat, które będą uzależnione od zmian klimatycznych i warunków społeczno-gospodarczych - mówi - mówi Maciej Pluta.

Więcej czytaj na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI