Jakie ceny jabłek przemysłowych w regionie wareckim?

Autor: www.sadyogrody.pl 17 maja 2021 08:56

Jakie ceny jabłek przemysłowych w regionie wareckim? Ceny jabłek przemysłowych utrzymują się na poziomie 0,45 zł/kg/fot. shutterstock.com

W rejonie wareckim nie doszło do obniżek cen za jabłka przemysłowe. Cena 0,45 zł/kg za za tzw. suchy przemysł utrzymują się na poziomie z ubiegłego tygodnia.

Jak już niejednokrotnie informowaliśmy na rynku jabłek przemysłowych co tydzień przetwórnie zapowiadają obniżki cen owoców, do których, póki co, nie dochodzi.

Obecnie w rejonie wareckim ceny utrzymują się na poziomie z ubiegłego tygodnia i wynoszą 0,56 zł za białe jabłko. Jak poinformował nas jeden z punktów skupujących, pojawiają się oferty zakupu białego jabłka nawet za 0,60 zł/kg ale wymagania jakościowe są bardzo wysokie jak na owoce skierowane do przetwórstwa na rynku Zachodnim.

Suchy przemysł czerwonych odmian jabłek skupowany jest po 0,53 zł za kilogram ale niestety pojawiają się próby obniżenia ceny i zakupu jabłka w cenie 0,50 zł/kg.

Krajowe zakłady skupują zwykły suchy przemysł w cenie 0,45 dla sadownika. 

Krajowe zakłady przetwórcze, które zamknęły się w okolicach świąt Bożego Narodzenia zastanawiają się nad wznowieniem produkcji. Z jakiego powodu? Oczywiście liczą na pojawienie się niesamowitych ilości jabłek z komór i zakup jabłka w niższych cenach.

Ofertę sprzedaży owoców wystaw na Giełdzie Rolnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI