×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jabłka przemysłowe: Będą dalsze obniżki cen?

Autor: www.sadyogrody.pl 08 czerwca 2021 14:27

Jabłka przemysłowe: Będą dalsze obniżki cen? Obniżki cen jabłek wiszą w powietrzu? /fot. shutterstock.com

Ceny jabłek przemysłowych chylą się ku kolejnym obniżkom. W niektórych skupach w powiecie grójeckim stawki uległy obniżeniu względem ubiegłego tygodnia.

W regionie wareckim mówi się o kolejnych spadkach ceny jabłek przemysłowych. Aktualnie w wielu skupach obowiązuje jeszcze cena z ubiegłego tygodnia czyli - ok. 0,40 zł otrzymuje sadownik za suchy przemysł z przeznaczeniem na polskie zakłady, mokry przemysł, taki jak odsort z przebierania, jabłko z oczkami- kosztuje 0,38-0,37 zł/kg.

Ceny jabłek przemysłowych będą jeszcze niższe?

Według informacji jednego z podmiotów kupujących główna przetwórnia w kraju poinformowała swoich dostawców o 2 groszowym spadku ceny na zakładzie. Czyli 0,40 zł wynosi cena na zakładzie za suchy przemysł oraz 0,38 zł za mokry przemysł. Oczywiście cena dla sadownika będzie znacznie niższa.  Odejmując marżę skupów to oferowana cena za jabłko dla sadownika  wynosić będzie 35-37 groszy.

Niestety niektóre skupy w regionie wareckim już w dniu dzisiejszym obniżyły ceny do 0,35 zł za kilogram jabłek przemysłowych.

Korekta cen dotknąć może także jabłka przemysłowego na zachód, choć nie jest to rzecz pewna. Do tej pory za suchy przemysł z białego jabłka na zachód (golden, mutsu) - płacono 0,50-0,52 zł/kg, a za suchy przemysł czerwonych odmian poza glosterem - 0,44 złotego.

Przetwórnie przestawiają produkcję pod kątem truskawek przemysłowych

Co więcej obecnie niektóre krajowe zakłady przetwórcze np. przetwórnia z Samborca, przestawiają swoją produkcję pod kątem truskawki przemysłowej. Tym samym  na dany czas nie będą zainteresowani skupem jabłka przemysłowego.

Przetwórcy są przekonani o dużych ilościach jabłka zmagazynowanego jeszcze w chłodniach, tym samym obniżają cenę. Natomiast część sadowników spodziewa się jeszcze, że ceny podniosą się w górę wraz z końcem czerwca.

Jabłka - dodaj ofertę kupna/ sprzedaży na gieldarolna.pl!

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI