×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jabłka przemysłowe 2023: Owoce z sadów wciąż trafiają na skupy

Autor: SadyOgrody.pl 11 stycznia 2023 10:15

Jabłka przemysłowe 2023: Owoce z sadów wciąż trafiają na skupy Na rynku jabłek przemysłowych wciąż widoczny jest względy spokój / fot. shutterstock

Na rynku jabłek przemysłowych wciąż widoczny jest względy spokój. Póki co nie widać na horyzoncie podwyżek a do skupów nadal trafiają owoce prosto z sadów.

Na skupy wciąż trafiają jabłka z sadów 

Po świąteczno-noworocznej przerwie zakłady i skupy ponownie wracają do pracy. Jednak póki co nie widać na horyzoncie podwyżek cen skupu jabłek przemysłowych. Nadal dostarczane są na skupu owoce z sadów. Producenci, którzy nie zdążyli pozbierać owoców na czas teraz decydują się na ich zbiór i sprzedaż. Jak mówi nam jeden z właścicieli punktów skupu takie dostawy wcale nie są rzadkością. Dobra pogoda, brak mrozów i śniegu pozwalają na dalszy zbiór. 

Ceny jabłek przemysłowych 2023 

Obecnie za jabłka przemysłowe w okolicach Warki otrzymać można najczęściej od 38 do 40 groszy, a niekiedy do 42 gr/kg. Za "suchy" rwany przemysł otrzymać można nieco więcej - 50 gr/kg. W styczniu dla sadowników którzy wcześniej zdecydowali się na kontraktację cena za jabłka przemysłowe wynosi 50 gr/kg. 

Choć mogłoby się wydawać, że podaż jabłek o tej porze roku będzie już mała w dalszym ciągu nie brakuje surowca. Na skupy trafiają owoce z sadów, piwnic lub zwykłych chłodni które nie nadają się już do sprzedaży w karton. Pojawiają się również owoce które kiepsko się przechowały w komorach z kontrolowaną atmosferą. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI