×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jabłka przemysłowe 2023. "Może pojawić się impuls do wzrostu cen"

Autor: Dr Paweł Kraciński, Instytut Ekonomii i Finansów SGGW 20 marca 2023 12:53

Jabłka przemysłowe 2023. "Może pojawić się impuls do wzrostu cen" Ceny skupu jabłek przemysłowych wynoszą obecnie średnio 0,50 zł/kg w odniesieniu do mokrego przemysłu. / fot. shutterstock

Ceny skupu jabłek przemysłowych wynoszą obecnie średnio 0,50 zł/kg w odniesieniu do mokrego przemysłu. Regionalnie oraz w zależności od ilości dostaw stawki mogą różnić się nawet o kilka groszy.

Skup jabłek przemysłowych - jakie stawki?

Suchy przemysł wyceniany jest przeciętnie na 0,55 zł/kg. Jabłka na przeciery są droższe. W przypadku odmiany Golden Delicious ceny sprzedaży wynoszą najczęściej 0,65-0,70 zł/kg. Pozostałe odmiany są o kilka groszy tańsze. Stawki w przetwórstwie utrzymują na zbliżonym poziomie. Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych zależeć będzie od tego, co będzie się działo na rynku deserowym.

Rynek jest monitorowany przez przetwórnie, które dążą by płacić jak najmniej za dostarczany towar. Obecna względnie stabilna sytuacja na rynku, sprzyja utrzymaniu obowiązujących cenników. Jeśli sytuacja na rynku deserowym ulegnie poprawie to będzie to impuls do wzrostu cen skupu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI