×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jabłka przemysłowe 2022. Jakie ceny w skupach?

Autor: www.sadyogrody.pl 06 października 2022 15:10

Jabłka przemysłowe 2022. Jakie ceny w skupach? Ceny jabłek przemysłowych 2022. Jakie stawki w skupach?/ fot. materiały własne

Jakie są aktualne ceny jabłek przemysłowych w skupach i ile płaca przetwórnie?

Aktualne ceny jabłek przemysłowych 2022

Ceny jabłek na skupach w powiecie grójeckim wynoszą 34-35 groszy. W regionie Warki przeważnie skupy płaca 35 groszy. Skupy w regionie Sandomierza kupują taniej jabłka, 30-32 grosze. W okolicach Kraśnika podobnie, ceny od 30 do 33 groszy za kilogram jabłek przemysłowych. W zasadzie ceny nie ulegają większej zmianie, tylko co niektóre skupy podnoszą lub opuszczają cenę w granicach 1 grosza.

Ceny jabłek przemysłowych na przetwórniach

Na przetwórniach jabłek nie notujemy zmian w kwestii cen. Ceny pozostają stabilne i wynoszą od 38 do 40 groszy w zależności od zakładu. Na zakładach nie ma płynności jeśli chodzi o dostawy. Nadal pojawiają się informacje o problemach z awizacją towaru. 

Zobacz:  Ceny jabłek w skupach spadają! Przetwórnie nie chcą towaru? 

Podaż jabłek w skupach na ten moment jest stabilna. Każdy dzień to napływ jabłka, ale póki co nie można mówić o górce przemysłowej. 

Suchy przemysł nie trafia na zagraniczne zakłady

Jak już informowaliśmy, nadal sprzedaż suchego przemysłu na Zachód jest znikoma. Ceny na zagraniczne zakłady są porównywalne do cen w krajowych przetwórniach. Poza tym Francja, do której w ubiegłym roku trafiały duże dostawy jabłka, w tym sezonie nie jest zainteresowana przemysłem. Do francuskich przetwórni trafia ogromna część jabłek z tamtejszych sadów. Tegoroczne lato było bardzo gorące w konsekwencji czego zakazano podlewania sadów. Jakość jabłek jest w dużej mierze słaba z czego duże partie towaru trafiają właśnie do przetwórstwa. Sygnały o znacznie mniejszych dostawach płyną również z polskich firm transportowych, które informują o braku kursów na francuskie przetwórnie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI