Jabłka przemysłowe 2022: Ceny pójdą w górę?

Autor: www.sadyogrody.pl 03 grudnia 2022 08:24

Jabłka przemysłowe 2022: Ceny pójdą w górę? Ceny jabłek przemysłowych: jest szansa że pójdą w górę?/ fot.sadyogrody.pl

W cenach jabłek przemysłowych można mówić o martwej ciszy. Jednak czy jest szansa na to aby jeszcze w tym roku ceny poszły w górę?

Ceny jabłek przemysłowych 2022

W skupach w rejonie warecko-grójeckim ceny jabłek przemysłowych pozostają stabilne. Mówimy o cenach w przedziale od 33 do maksymalnie 35 groszy za kilogram. Sporadycznie trafiają się oferty zakupu jabłka po 32 grosze jednak faktem jest to, że ceny na zakładach przetwórczych nie zmieniły się od długiego już czasu, a taka groszowa obniża jest działaniem raczej jednostkowym. Inni informują o cenie 37 groszy, jednak również są to pojedyncze oferty. Większość skupów utrzymuje ten sam poziom cenowy.  

Kolejne problemy z jabłkiem

Oczywiście ciągle słyszy się o problemach z jakością jabłek kierowanych do przetwórstwa. Obecnym tematem są jabłka z sadów po ostatnich mrozach zrywane jeszcze z drzew. Kilka już skupów poinformowało nas, że napływ takiego zmarzniętego i "spuchniętego" jabłka jest spory, a przetwórnie kontrolują ich obecność. Gdy takie jabłko trafia na zakład, załadunek jest od razu wycofywany a dostawca wraca do domu z towarem. Tym samym również skupy pilnują tego, co kupują aby nie tracić awizacji.

Ceny jabłek przemysłowych wzrosną?

Na tę chwilę podaż jabłka jest na tyle dobra, że w myśl nie jednego zakładu jest teoria, że jeśli można coś kupić tanio, to nie ma co kupować tego drogo. Jednak faktem jest to, że za chwilę obecność jabłka znacznie się zimniejszy. Powoli dobiega końca sypanie jabłka z podwórek, wtedy być może rozpoczną się powolne podwyżki cen. Jednak czy doświadczymy ich jeszcze w tym roku? Z lat ubiegłych wiemy, że po 15 grudnia przetwórnie zamykają się, wznawiając swoją pracę dopiero w pierwszej połowie stycznia. Czasu na handel zostało niewiele, ale w ciągu trzech tygodni sytuacja może się jeszcze obrócić- wszyscy przecież wiemy jak duży obecnie jest popyt na koncentrat. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI