×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jabłka na przemysł po 22 gr/kg? Kolejne spadki cen w skupach na Mazowszu

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 25 października 2021 12:36

Jabłka na przemysł po 22 gr/kg? Kolejne spadki cen w skupach na Mazowszu Ceny jabłek przemysłowych z tygodnia na tydzień spadają./ fot. shutterstock

Ceny jabłek przemysłowych z tygodnia na tydzień spadają. Jak się okazuje nowy tydzień przyniósł kolejne obniżki.

Sytuacja na rynku jabłek przemysłowych od początku sezonu wzbudza wiele emocji. Proponowane przez przetwórstwo niskie stawki - według sadowników - są zupełnie nieuzasadnione. Producenci jabłek obwiniają zakłady przetwórcze o manipulacje i wykorzystywanie sytuacji. Bowiem zbiory jabłek są duże, a wielu sadowników w przeciwieństwie do zeszłego roku zdecydowała się kierować do przetwórstwa jabłka słabej jakości od razu po zbiorach, zaś te najlepsze zamykać w chłodniach z kontrolowaną atmosferą z nadzieją na lepsze ceny. 

Coraz mniejsza podaż jabłek przemysłowych

Jeszcze kilka tygodni temu na rynku jabłek przemysłowych - w szczycie zbiorów -  widocznie była duża podaż jabłek przemysłowych. Na skupach ustawiały się kolejki, często nie było gdzie wysypać jabłek, a na zakładach często dochodziło do anulacji awizacji samochodów z przemysłem. 

Jak udało nam się dowiedzieć obecnie ceny jabłek przemysłowych w rejonie grójeckim znowu spadły. Na koniec ubiegłego tygodnia kilogram jabłek do przetwórstwa kosztował 25 gr/kg. Dzisiaj na punktach skupu otrzymać można 22-23 gr/kg. Kolejny spadek wydaje się nieuzasadniony tym bardziej, że wielu sadowników zakończyło już zbiory i podaż jabłek przemysłowych z każdym tygodniem będzie coraz mniejsza. 

Wobec tego, czy sytuacja na rynku jabłek przemysłowych to manipulacja ze strony zakładów przetwórczych? Czy ceny będą nadal spadać? Będziemy badać ten temat. 

Duzi przetwórcy prowadzą swoją politykę dezinformacji i niskich cen jabłek

Zobacz oferty sprzedaży owoców na Giełda Rolna!

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI