Hortex: W każdym roku w każdym zakładzie realizujemy kilkumilionowe inwestycjewww.portalspozywczy.pl - 27 grudnia 2018 10:09


Jak zapewnia prezes Paweł Gurgul, Hortex jest dziś liderem na rynku mrożonych warzyw i czuje się odpowiedzialny za rozwój tej kategorii. Z kolei w kategorii soków, napojów i nektarów ma pozycję wicelidera w Polsce - jednak odpowiedzialność taką samą. Firma stale inwestuje w swoje zakłady.

Jak zapewnia prezes, w każdym roku w każdym zakładzie spółka realizuje kilkumilionowe inwestycje. One nigdy nie będą zmniejszone.

- W zakładzie produkcji mrożonek w Skierniewicach przeprowadzamy inwestycje w park maszynowy. Powstaje specjalna, wydajna linia umożliwiająca produkcję mrożonek wieloskładnikowych. Jest to linia w pełni zautomatyzowana, a to dziś bardzo istotny trend. W ramach tego projektu współpracowaliśmy z Politechniką Warszawską, z Wydziałem Inżynierii i Chemii, dzięki czemu powstanie wiele innowacyjnych funkcjonalności i rozwiązań. To duży projekt, który kosztuje 20 mln zł i w połowie jest finansowy z funduszy UE. Ale inwestujemy także w modernizacje i utrzymywanie mocy produkcyjnych. Taką inwestycję w postaci systematycznej wymiany instalacji amoniakalnej na bezpieczniejszą, bardziej ekonomiczną i przyjazną środowisku, realizujemy w zakładzie w Rykach. Kupujemy także nowe urządzenia produkcyjne - wymienia Paweł Gurgul.

- W zakładzie sokowym inwestycje mają charakter modernizacyjny i prośrodowiskowy mamy tam bardzo nowe linie produkcyjne – jedna została uruchomiona  3 lata temu, druga – półtora roku temu, więc na razie nasze potrzeby na moce produkcyjne są zaspokojone - dodaje.

Więcej na www.portalspozywczy.pl.