×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Holenderskie firmy chcą inwestować w rolnictwo ekologiczne w Kenii

Autor: www.fruchtportal.de 30 października 2020 11:59

Holenderskie firmy chcą inwestować w rolnictwo ekologiczne w Kenii Holenderskie firmy chcą inwestować w rolnictwo ekologiczne w Kenii/ fot.shutterstock.com

Rosnący popyt na ekologiczne owoce i warzywa w UE doprowadził do tego, że coraz większa liczba holenderskich przedsiębiorców rozpoczyna działalność w zakresie rolnictwa ekologicznego w Kenii - podaje Fruchtportal.

Produkcja żywności ekologicznej w Kenii jest nadal stosunkowo niewielka, ale szybko rośnie. Ponad 182 000 hektarów ziemi podlega uprawie ekologicznej. W ramach przyszłych inwestycji w Kenii Departament Rolnictwa Ambasady Holandii poinformował o wstępnych rozmowach z trzema holenderskimi firmami zajmującymi się rolnictwem ekologicznym, aby uzyskać lepszy wgląd w trendy, korzyści, możliwości i wyzwania.

Rynki ekologiczne rozwijają się na całym świecie. Konsumenci są coraz bardziej zainteresowani zdrową i zrównoważoną żywnością, a wydatki na żywność ekologiczną rosną szybciej niż na żywność konwencjonalną. Trendy te dotyczą zarówno rynku eksportowego, jak i lokalnego.

Rośnie liczba lokalnych rynków producentów ekologicznych, a także specjalnych działów ekologicznych w supermarketach. Wielu postrzega rolnictwo ekologiczne jako interesującą opcję dla drobnych rolników w Afryce, ponieważ oferuje unikalne połączenie niskiego wkładu, ochrony środowiska i dostępu do rynków o najlepszych cenach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI