×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Eisberg: Polski rynek pakowanych sałat jest rozwinięty ale i perspektywiczny

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy.pl 13 sierpnia 2018 10:39

Eisberg: Polski rynek pakowanych sałat jest rozwinięty ale i perspektywiczny fot. shutterstock

- Rynek sałat pakowanych jest w Polsce już całkiem dobrze rozwinięty, istnieje w świadomości konsumentów, lecz wciąż analitycy stwierdzają rosnące zainteresowanie produktami z tego segmentu. Jest jeszcze jednak wiele do zrobienia, co daje nam spore pole do popisu – polskiemu rynkowi sałat daleko do rynku takich krajów jak Wielka Brytania, Szwajcaria czy Włochy - mówi Jarosław Korman, Key Account Retail w firmie Eisberg.

- Jeśli chodzi o rynek sałat warstwowych, to nasz nowy produkt – sałaty warstwowe „Red Fork” wpisuje się w trend produktów ToGo – zdrowych i świeżych dań gotowych, których rynek w Polsce w zasadzie dopiero raczkuje. Oczekujemy tu bardzo dużego wzrostu – zapewnia Jarosław Korman.

Firma Eisberg rozwój oferty zamierza oprzeć na dwóch filarach. - Pierwszy z nich stanowi szeroko zakrojona współpraca z jeszcze szerzej pojmowaną gastronomią. Mam tu na myśli przede wszystkich sieci gastronomiczne operujące na różną skalę, ale także hurtownie zaopatrujące ten kanał. Drugim, równie ważnym, filarem jest poszukiwanie nowych trendów i na tej podstawie poszerzanie oferty o kolejne innowacyjne produkty. Nacisk kładziemy na zdrowie i wygodę. W najbliższym czasie nasza oferta poszerzy się o gotowe do spożycia mieszanki owoców – dodaje ekspert.

Asortyment firmy jest dość zróżnicowany, przez co może ona sobie pozwolić na dobór kanałów dystrybucji z uwzględnieniem specyfiki produktów i potrzeb konkretnych grup klientów poszczególnych sieci.

- Świadomość dotycząca konieczności prowadzenia zdrowego trybu życia i utrzymywania zdrowej diety rozpowszechniła się w ciągu ostatnich lat na skalę trudną do przeszacowania. To daje nam oczywiście ogromne możliwości, gdyż w zasadzie każdy zdaje sobie dziś sprawę, że świeże mieszanki sałat czy zdrowe dania ToGo stanowią ważny element codziennych zwyczajów żywieniowych. Szczególną uwagę przywiązujemy do potrzeb młodych aktywnych kobiet – samodzielnych, ceniących zarówno swój czas, jak i zdrowie. Nie wprowadzamy jednak ścisłych kryteriów wiekowych, chcąc docierać do szerokiego grona osób wykazujących się inicjatywą, czynnych tak w życiu zawodowym, jak i osobistym. Kolejne grono naszych klientów stanowią osoby, dla których podobnie priorytetem jest zdrowy styl życia i aktywność, lecz z zacięciem eksperckim – zapewnia Jarosław Korman.

I dodaje: - Świadomość klientów w naszym przypadku wiąże się w dużej mierze ze świadomością dotyczącą prowadzenia zdrowego trybu życia. Mowa zatem nie o przejściowym trendzie lokalnym, lecz o bardzo ważnej kwestii, której świadomość rośnie globalnie. Polski rynek jest dla nas szczególnie ważny i interesujący – mimo tego, że jest już całkiem dobrze rozwinięty, to jednak wciąż pozostawia sporo przestrzeni na innowacje. Jeżeli zatem polski rynek ma jakieś zaległości, to właśnie dzięki nam będzie się to systematycznie zmieniać, a co za tym idzie – ewoluować będzie także świadomość konsumencka. Nie chcemy być tylko zwykłym „dostawcą” – dzięki wieloletniemu i bogatemu doświadczeniu na rynkach całej Europy aspirujemy także do roli eksperta i doradcy w codziennych wyborach – mówi Jarosław Korman.

Grupa Eisberg powstała z inicjatywy dwóch szwajcarskich plantatorów w 1972 roku, główna siedziba znajduje się Zurychu. W Polsce działa od 1992 roku i zatrudnia aktualnie około 150 osób. Ofertę stanowią zróżnicowane mieszanki sałat, sałaty niemyte, sałaty warstwowe czy dressingi. Klientami firmy nad Wisłą są największe sieci handlowe oraz gastronomiczne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI