×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Dawny Owoc Sandomierski ma być liderem polskiego przetwórstwa owoców

Autor: Radio Kielce 06 stycznia 2022 17:46

Dawny Owoc Sandomierski ma być liderem polskiego przetwórstwa owoców Dawny Owoc Sandomierski ma być liderem polskiego przetwórstwa owoców/ fot. shutterstock.com

Firma Real z Siedlec, która kupiła upadłą spółkę „Owoc Sandomierski” ma apetyt na bycie liderem polskiego przetwórstwa jabłek. 

Około 200 tys. ton owoców rocznie ma skupować w ciągu najbliższych 2-3 lat firma Real z Siedlec, która kupiła upadłą spółkę „Owoc Sandomierski” w Bilczy w gminie Obrazów - podaje Radio Kielce.

W ciągu niespełna dwóch miesięcy rozpocznie się rozlewanie soków, a potem uruchamiane będą kolejne branże, m.in produkcja przecierów i musów.

Prezes zarządu Andrzej Gajowniczek zapowiada zacieśnienie współpracy z miejscowymi sadownikami. Podkreśla, że w rejonie sandomierskim są owoce świetnej jakości.

- To jeden z trzech głównych obszarów w Polsce z największą produkcją sadowniczą. Po to kupiliśmy ten zakład, aby się rozwijać - dodaje.

- Myślę, że zakład w Bilczy będzie znaczący w polskiej produkcji przetwórstwa owoców i warzyw. Obecnie nasze zakłady przetwarzają ok. 8 proc. polskich jabłek, truskawek i wiśni, i to już jest bardzo dużo. Po uruchomieniu w pełni zakładu w gminie Obrazów, co potrwa około dwóch lat, myślę, że będziemy przerabiali już około 13 proc. polskiej produkcji - dodał prezes Andrzej Gajowniczek.

Więcej na Radio Kielce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI