Czerwona porzeczka: Duża podaż i duże zapotrzebowanie

Autor: www.sadyogrody.pl 27 lipca 2022 11:00

Czerwona porzeczka: Duża podaż i duże zapotrzebowanie Czerwona porzeczka: Duża podaż i duże zapotrzebowanie/ fot.shutterstock.com

Ceny w skupach za czarną porzeczkę są stabilne. Surowca jest bardzo dużo i póki co nie jest to powodem do zmartwień bo zapotrzebowanie przetwórni jest adekwatne do podaży.

Ceny czerwonej porzeczki w skupach

Czerwona porzeczka kupowana jest w skupach maksymalnie po 1 zł za kilogram. Cena jest stabilna i nie ma tu od bardzo dawna żadnych wahań. 

Póki co popyt przetwórni jest adekwatny do podaży czerwonej porzeczki. Na ten moment sytuacja jest zrównoważona, choć nie wiadomo jak długo tak będzie. Nasadzeń czerwonej porzeczki przybyło. Porzeczki sadzone 5 lat temu teraz wchodzą w pełnie owocowania. Na polach w Lubelszczyźnie owoców nadal jest jeszcze dużo. Za rok owoców czerwonej porzeczki może być jeszcze więcej. Czy czerwona porzeczka powieli schemat jaki kilka lat temu obserwowaliśmy na rynku czarnych porzeczek, gdy ceny sięgały dna bo nasadzeń było zbyt dużo?

W tym roku widzimy, że zakłady przetwórcze na gwałt zaopatrują się w towar i nie chcą dopuścić do braków w magazynach. Jak będzie w przyszłych latach? Na razie jest to pytanie bez odpowiedzi, ale obawy są dosyć realne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI