Czarne porzeczki 2022 - z jakimi cenami rusza skup?

Autor: www.sadyogrody.pl 08 lipca 2022 09:08

Czarne porzeczki 2022 - z jakimi cenami rusza skup? Tegoroczny popyt na czarną porzeczkę już jest bardzo wysoki./ fot.shutterstock.com

Tegoroczny popyt na czarną porzeczkę już jest bardzo wysoki. Zbiory jeszcze na dobre się nie zaczęły a przetwórstwo już kupuje każdą ilość owoców. 

Względnie niskie ceny wyjściowe płacą skupy za czerwoną porzeczkę. Czerwona porzeczka w kisten kupowana jest w regionie grójeckim po 0,80 zł/kg. Na mrożenie porzeczka w skrzynkę kupowana jest po 1 zł. 

Ceny czarnej porzeczki na skupach

Z kolei ogromne zainteresowanie jest czarną porzeczką. Przetwórstwo silnie poszukuje każdej ilości czarnej porzeczki. Cena wyjściowa na skupach wynosi od 6,50 do 6,90 zł/kg. W niektórych skupach ceny przekraczają 7 zł.

Również popyt mroźni na czarną porzeczkę jest wysoki. Poza zakupem porzeczki w skrzynkę, dokonują one również zakupu owoców w kisten ale do połowy wysokości pojemnika.

Podaż owoców w tym sezonie może nie zaspokoić zainteresowania. Plantatorzy z różnych regionów kraju informowali, że w tym roku zawiązanie owoców porzeczki - zarówno czarnej jak i czerwonej, było słabe. Rokowania zbiorów w tegorocznym sezonie nie były najlepsze. Zobacz: Porzeczki - jak zadbać o owoce, które pozostały na krzewach?

W ubiegłym sezonie ceny za porzeczki wynosiły na początku sezonu 3-4 zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI