×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny stoją a przetwórnie szukają jabłek przemysłowych

Autor: www.sadyogrody.pl 07 marca 2023 10:57

Ceny stoją a przetwórnie szukają jabłek przemysłowych Ceny stoją a przetwórnie szukają jabłek przemysłowych/ fot.shutterstock.com

Cena jabłek przemysłowych stoi w miejscu, jednak podaż owoców jest na tyle niska, że przetwórnie zaczynają odczuwać ich deficyt.

Od dłuższego czasu cena za jabłko przemysłowe nie uległa zmianie. Ceny jabłek przemysłowych utrzymują się w okolicach 52 groszy.

Golden na Zachód oscyluje w okolicach 60-65 groszy. Jabłka typu Idared i Jonagoldy na obierkę kupowane są od 7o groszy za kg.

Być może cena suchego przemysłu wreszcie podskoczy w górę. Dlaczego?

Jak informuje nas jeden z rozmówców, przetwórnie od samego rana dopytują skupy o dostawy jabłek. Pytają czy w najbliższych dniach mogą liczyć na konkretne liczby aut z jabłkiem przemysłowym. Natomiast fakt jest taki, że podaż jabłek na skupach jest niewielka. Sadownicy nie upłynniają zapasów jabłek, czekając na lepsze ceny deseru. Tym samym jabłek w obrocie jest obecnie niewiele wobec potrzeb zakładów przetwórczych.

Być może niedobór jabłek będzie motorem napędowym dla przetwórni na podwyższenie cen za przemysł, na które wszyscy czekają.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI