Ceny jabłek w skupach spadają! Przetwórnie nie chcą towaru?

Autor: www.sadyogrody.pl 01 października 2022 15:23

Ceny jabłek w skupach spadają! Przetwórnie nie chcą towaru? Coraz więcej jabłek przemysłowych za coraz niższe pieniądze/ fot.shutterstock.com

Na skupach jabłek jest coraz więcej ale oferowane ceny są coraz niższe. W woj. lubelskim stawki spadły do zaledwie 30 groszy.

Ceny jabłek przemysłowych 2022

W skupach ceny płacone za jabłka przemysłowe są coraz niższe. Trudną sytuację najbardziej widać w woj. lubelskim, gdzie za jabłko przemysłowe skupy płacą od 30 do maksymalnie 33 groszy. Nieco lepiej jest w niektórych punktach skupu w okolicach Warki, ceny wynoszą 33-35 groszy w zależności od skupu. Na przetwórniach cena na zakładzie wynosi 38-40 groszy.

Ze strony przetwórni ciężko jest uzyskać jakąkolwiek informację dotyczącą najbliższych przewidywań cenowych, widać natomiast rosnącą podaż jabłka. Poza tym przetwórnie ciągle zasłaniają się kosztami.

Ze strony skupów słychać głosy, że przetwórnie nie chcą przyjmować jabłek, sztywno trzymają się awizacji. Nikt nie chce rozmawiać, słychać tylko komentarz, że zakład ma jabłko. Tworzy się walka i proszenie się przetwórni o przyjęcie samochodu z jabłkiem. 

Ceny przemysłu na zagraniczne zakłady

Równie słabo wygląda kwestia suchego przemysłu na Zachód. Oferowana cena za jabłko sokowe z przeznaczeniem na Zachód cenione jest na zaledwie! 35 groszy. Oferowana cena za Goldena na przeciery na Holandię to 40-41 groszy, gdy w ubiegłym roku o tej samej porze zbieranego Goldena można było sprzedać za 62 grosze. Nazwanie obecnej sytuacji paranoją cenową to stanowczo za mało! 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI