×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny jabłek przemysłowych znów w górę. Skupy zapłacą 40 gr/kg?

Autor: www.sadyogrody.pl 21 listopada 2021 18:28

Ceny jabłek przemysłowych znów w górę. Skupy zapłacą 40 gr/kg? Ceny jabłek przemysłowych znów w górę. Skupy zapłacą 40 gr/kg? /fot. shutterstock.com

Na rynku jabłek przemysłowych ceny rosną praktycznie z dnia na dzień. Popyt przetwórni na surowiec jest duży, a sadownicy nie spieszą się ze sprzedażą jabłek na skupach. 

Ceny jabłek przemysłowych stale rosną

Pozytywny trend wzrostowy wobec cen jabłek przemysłowych jest bardzo widoczny. Ceny sukcesywnie rosną a w minionym tygodniu skupy podwyższały stawki kilkukrotnie: Kolejne podwyżki cen jabłek przemysłowych w skupach. Popyt na surowiec jest duży i bardzo prawdopodobnym jest że wymusi dalsze wzrosty cen, przynajmniej tego oczekuje branża sadownicza.

Na internetowych giełdach roi się od ogłoszeń zakupu jabłek przemysłowych w ilościach samochodowych. W ubiegłym tygodniu stawki wynosiły 32-33 gr/kg. Za ilości całosamochodowe sadownicy mogli otrzymać 35 groszy. W minioną sobotę 20.11 skupy informowały o cenie na poziomie 36 groszy.  

Znaczny wzrost cen dotyczy także suchego przemysłu. W minioną sobotę stawki wzrosły z 34-35 gr/kg do ceny 0,36- 0,38 zł/kg. Średni wzrost ceny był o 3  grosze.

Aktualne stawki jabłek do przetwórstwa w woj. mazowieckim

Nowy tydzień przyniósł kolejne podwyżki jabłek przemysłowych. Jednak nie wszystkie przetwórnie wraz z poniedziałkiem podniosły ceny na zakładach. Niektóre zwlekają a tym samym na skupach w różnych częściach mazowieckiego ceny są zróżnicowane. 

Obecnie stawki za zwykły przemysł na polskie zakłady wynosi w skupach od 36 do 38  groszy. Za ilości całosamochodowe uzyskać można cenę 39 groszy. Taka cena od godzin porannych oferowana jest min. w okolicach Promnej pod Białobrzegami.

Suchy przemysł także notuje duży rozstrzał cenowy. Obecnie stawki w zależności od skupy wynoszą od 38 do nawet 45 groszy.

Możemy spodziewać się, że ceny wyregulują się już jutro, najpóźniej w środę. Trend wobec cen jest rosnący, popyt na koncentrat jest bardzo duży a stawki za zwykły przemysł do końca tygodnia powinny przekroczyć barierę 40 groszy za kilogram.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI