×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny jabłek przemysłowych wzrosły o kolejnych kilka groszy

Autor: www.sadyogrody.pl 02 grudnia 2021 13:06

Ceny jabłek przemysłowych wzrosły o kolejnych kilka groszy W dniu dzisiejszym niektóre punkty skupu na Mazowszu zaproponowały cenę wyższą o kilka groszy. / fot. shutterstock

Ceny jabłek przemysłowych od około tygodnia były stabilne. Jednak w dniu dzisiejszym punkty skupu podniosły stawki o kilka groszy.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o zahamowaniu wzrostów cen jabłek przemysłowych i ich stabilizacji na poziomie 40 gr/kg. Wzrost cen jabłek przemysłowych wyhamował

W dniu dzisiejszym niektóre punkty skupu na Mazowszu zaproponowały cenę wyższą o kilka groszy. Bez trudu można znaleźć skupy gdzie kilogram jabłek do przetwórstwa można sprzedać za 42-44 gr/kg w zależności od lokalizacji. Za wielkogabarytowe ilości cena wzrośnie o kolejnych kilka groszy. Wzrosła również cena tak zwanego 'suchego' przemysłu - na około 45 gr/kg. 

Rosnące ceny jabłek przemysłowych i duża ilość ogłoszeń dotyczących zakupu tego typu jabłek świadczy o wysokim popycie na surowiec. Nasuwa się również wniosek, że stawki za owoce do przetwórstwa w tracie zbiorów mogły być duże wyższe. Zaproponowanie niskich cen sięgających około 20 gr/kg w trakcie pełni zbiorów wzbudziło tylko panikę na rynku, co z perspektywy czasu można ocenić jako celowe działanie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI