×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny jabłek przemysłowych wreszcie w górę

Autor: www.sadyogrody.pl 25 stycznia 2023 15:53

Ceny jabłek przemysłowych wreszcie w górę Ceny jabłek przemysłowych wreszcie w górę/ fot. www.sadyogrody.pl

Długo wypatrywane podwyżki cen jabłek przemysłowych właśnie mają miejsce. Ile obecnie płaca skupy za suchy i mokry przemysł?

W ubiegłym tygodniu ceny skupu jabłek przemysłowych wynosiły najczęściej od 0,37 do 0,40 zł/kg w przypadku mokrego przemysłu i od 0,43 zł/kg w górę za suchy przemysł. Obecnie długo wyczekiwane stawki za jabłko przemysłowe wreszcie wzrosły.

Zobacz: Jabłka przemysłowe: Przetwórnie nie podniosą cen? "Jest im to na rękę"

Ceny jabłek przemysłowych wreszcie w górę

Przetwórnie podniosły nieco ceny i obecnie suchy przemysł waha się od 48 do 50 groszy. Z pewnością sytuacja wyrówna się osiągając stabilną cenę 50 groszy, ale jest to kwestia czasu. Tzw. mokry przemysł dobił do 40-41 groszy. 

Popyt na jabłko przemysłowe jest niezmiennie wysoki. Natomiast wielu sadowników zdaje sobie sprawę, że upływający czas dla jabłek stojących w zwykłych chłodniach nie działa na korzyść. Na skupach widoczne jest upłynnianie zapasów tłustego już Glostera czy też Idareda.

Lepsze ceny uzyskać można za jabłko na musy - ceny to około 55 groszy za kilogram, jednak nie można zapomnieć o wyższych wymaganiach jakościowych oczekiwanych przez kupujących jabłka na ten cel.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI