Ceny jabłek przemysłowych w skupach sukcesywnie rosną

Autor: www.sadyogrody.pl 24 listopada 2021 15:20

Ceny jabłek przemysłowych w skupach sukcesywnie rosną Skupy płacą coraz więcej za jabłka przemysłowe. Sadownicy oczekują 50 gr/kg/fot. shutterstock.com

Popyt na jabłko przemysłowe nadal jest wysoki. Skupy poszukują ilości całosamochodowych a ceny za jabłko przemysłowe w Mazowieckim rosną w dosyć szybkim tempie.

Zgodnie z naszymi informacjami ceny jabłek przemysłowych ustabilizowały się i osiągnęły poziom 40 groszy za kilogram za duże ilości: Ceny jabłek przemysłowych znów w górę. Skupy zapłacą 40 gr/kg?

Popyt ze strony przetwórni na przemysł jest wysoki a skupy podnoszą ceny i poszukują najchętniej ilości całosamochodowych. Na giełdach internetowych i portalach ogłoszeniowych nadal ilość ofert zakupu jabłek na przemysł jest ogromna.

Jakie ceny są oferowane sadownikom za jabłka przemysłowe ?

Skupy w obrębie Grójeckim obecnie płacą 40 groszy za zwykły przemysł na krajowe zakłady. 

Suchy przemysł kupowany jest za minimum 43 grosze z kilograma ale ceny oferowane przez niektóre skupy dochodzą do 45 groszy.

Golden na obieranie kupowany jest nawet w cenie 0,50 zł/kg ale ofert zakupu jest mało. Brakuje także ofert jak i konkretnych cen na Goldena na Zachód.

Sadownicy oczekują wyższych cen za jabłka przemysłowe

Ceny choć wyższe od ostatnio notowanych nie są jednak wystarczające. Sadownicy oczekują stawki za suchy przemysł na poziomie 50 groszy za wielkogabarytowe ilości. Pojawiają się oferty sprzedaży ilości powyżej 100 ton rwanego jabłka po gradzie ale w cenie nawet 0,55 zł/kg.

Sadownicy widzą jak duży jest obecny popyt na owoce i doskonale pamiętają niedawne sytuacje, gdy oferty wynosiły zaledwie 0,20 zł a nawet niżej. Dlatego wstrzymują się z upłynnieniem swoich zapasów do czasu satysfakcjonującej dla nich ceny. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI