Ceny jabłek przemysłowych w rejonie wareckim na poziomie 40 gr/kg

Autor: www.sadyogrody.pl 06 lipca 2021 08:09

Ceny jabłek przemysłowych w rejonie wareckim na poziomie 40 gr/kg Ceny jabłek przemysłowych w rejonie wareckim na poziomie 40 gr/kg/ fot. shutterstock.com

Na rynku jabłek przemysłowych ceny za owoce skierowane do przemysłu utrzymują się na stabilnym poziomie.

W rejonie wareckim ceny za jabłka przemysłowe na polskie zakłady w większość wynoszą 0,40 zł/kg. W stosunku do ubiegłego tygodnia cena ugruntowała się na tym poziomie.

Oczywiście nadal niektóre skupy próbują płacić sadownikom 0,37-0,38 zł za jabłka przemysłowe, choćby ze względu na to, że okoliczna przetwórnia płaci za owoce 0,40 zł na zakładzie. 

Ceny jabłek przemysłowych czerwonych odmian z przeznaczeniem na rynek zagraniczny znacznie spadły i wynoszą 0,42 zł za kilogram. Cena praktycznie zrównała się z ceną za jabłko na krajowe przetwórnie, natomiast wymagania jakościowe są bardzo wysokie, kompletnie nieadekwatne do oferowanych cen.

Białe jabłko na zagranicę kupowane jest za 0,50-0,52 zł za kilogram.

Jak zauważa jeden ze skupujących owoce, póki co ceny są stabilne, a ruch w branży skupowej ocenia jako nieduży, jednak rzecz polega na tym, że jeśli już sadownicy decydują się na wysypanie jabłek, są to wtedy ilości na poziomie co najmniej 100 ton. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI