Ceny jabłek przemysłowych stoją w miejscu. Czy przewidywane są spadki?

Autor: www.sadyogrody.pl 22 listopada 2020 12:12

Ceny jabłek przemysłowych stoją w miejscu. Czy przewidywane są spadki? Ceny jabłek przemysłowych stoją w miejscu. Czy przewidywane są spadki? fot. shutterstock.com

Od ponad tygodnia ceny na rynku jabłek przemysłowych są bardzo stabilne i wynoszą 0,49-0,50 zł za kilogram. Jak długo jeszcze cena za przemysł pozostanie na tym poziomie?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że cena 0,50 zł/kg jabłek przemysłowych utrzyma się jeszcze tylko przez weekend. Rzekomo od poniedziałku (23.11) ceny jabłek przemysłowych spadną. Jednak z naszych informacji wynika, że same skupy nie do końca są przekonane, aby taki spadek miał prawo bytu.

Z jakiego powodu? Na rynku nie ma dostępnego przemysłu, jedynie firmy sortujące jabłka na eksport lub rynek krajowy posiadają odsort tych owoców. Obecna stabilna cena to właśnie efekt braku przemysłu w dużych ilościach, jak miało to miejsce w trakcie zbiorów. 

Na rynku nie ma jeszcze w dużych ilościach jabłek z przechowalni, co mogłoby spowodować znaczny "ruch cenowy" przemysłu. Jakie działania podejmą przetwórnie z powodu braku surowca?

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI