Ceny jabłek przemysłowych: spekulacje nadal trwają

Autor: www.sadyogrody.pl 04 maja 2021 16:42

Ceny jabłek przemysłowych: spekulacje nadal trwają Na rynku jabłek przemysłowych co tydzień słyszymy o kolejnych spadkach cen/fot. shutterstock.com

Na rynku jabłek przemysłowych co tydzień słyszymy o kolejnych spadkach cen, jednak cena na dzień dzisiejszy od około dwóch tygodni pozostaje stabilna. Nie powstrzymuje to przetwórni przed dalszymi spekulacjami o obniżkach.

Skupy kupują jabłka na przemysł w cenie nie odbiegającej od poziomu oferowanego pod koniec kwietnia, nadal jest to przedział od 0,45 zł do 0,50 zł za kilogram owoców dla sadownika.

Cena za wysyłkę na Zachód za białe jabłko także utrzymuje się na stabilnym poziomie i wynosi około 0,56 zł za kilogram. Z informacji podmiotów skupujących wynika, że zwiększył się popyt na jabłko przemysłowe białych odmian.

Póki co nie zmienna jest także cena za jabłka czerwonych odmian sprzedawanego na Zachód, które kształtują się na poziomie 0,53-0,54 zł/kg.

Plotki o spadku cen jabłek przemysłowych

Jak już pisaliśmy największa krajowa przetwórnia w Kozietułach od ponad tygodnia informowała swoich dostawców o spadku cen, które póki co nie zostały obniżone. Oczywiście nadal słychać "plotki" o planowanych obniżkach cen skupu w najbliższych dniach. Tego typu podmioty liczą na duży wysyp jabłek na rynku, a tym samym możliwość znacznego obniżenia cen. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI