×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny jabłek przemysłowych po przerwie

Autor: AGT / www.sadyogrody.pl 07 stycznia 2022 15:47

Ceny jabłek przemysłowych po przerwie Po świątecznej przerwie wiele punktów skupu jeszcze nie ruszyło. Prawdopodobnie ruch na tym rynku rozpocznie się w kolejnym tygodniu - po 10 stycznia. / fot. shutterstock

Po świątecznej przerwie skup jabłek przemysłowych w wielu miejscach jeszcze nie ruszył. Obecnie na tym rynku widoczny jest spokój.

Po świątecznej przerwie wiele punktów skupu jeszcze nie ruszyło. Prawdopodobnie ruch na tym rynku rozpocznie się w kolejnym tygodniu - po 10 stycznia. 

Ceny jabłek przemysłowych na początku stycznia 2022 

Obecnie jabłka przemysłowe na Mazowszu w gm. Jasieniec skupowane są za 45 gr/kg. Nieco więcej otrzymać można za tak zwany "suchy" przemysł - 53 gr/kg. Za Goldena na soki otrzymać można 57 gr/kg. 

Obecnie podaż jabłek do przetwórstwa jest ograniczona choć zdarzają się ogłoszenia dotyczące sprzedaży np. dużych ilości Glostera z komór chłodniczych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część jabłek - zwłaszcza tych tańszych odmian - trafi do przetwórstwa z powodu niskich cen jabłek deserowych. 

Przypomnijmy, że ceny jabłek na sortowanie takich jak Ligol i Szampion w kalibrze od 7 kosztują 0,80 zł/kg. Odmiana Idared jest jeszcze tańsza - 0,70 zł/kg. Za Glostera otrzymać można jedynie 0,65 zł/kg. 

Jakie ceny jabłek na sortowanie?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI