×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Ceny jabłek przemysłowych. Ile płacą teraz skupy?

Autor: www.sadyogrody.pl 07 lutego 2023 11:59

Ceny jabłek przemysłowych. Ile płacą teraz skupy? Ceny jabłek przemysłowych. Ile płacą teraz skupy?/ fot.shutterstock.com

Aktualne ceny jabłek przemysłowych. Ile obecnie płacą skupy?

Ceny jabłek przemysłowych w skupach

W pierwszych dniach lutego można było odnotować lekkie wzrosty w cenach jabłek przemysłowych na skupach. Do przetwórni trafiają owoce pochodzące z sortowania. Sadownicy decydują się także wysypywać jabłka słabej jakości, pochodzące bezpośrednio ze zwykłych chłodni a także odmiany, które są obecnie trudne do sprzedania.

Obecne stawki na skupach wynoszą 55-57 groszy w zależności od skupu i lokalizacji. 

W internetowych ogłoszeniach, choć jednorazowo i na wybrane odmiany, pojawiła się oferta zakupu jabłek pod soki NFC za stawkę 60 groszy. Dany skup przyjmował tylko jabłka słodkie - bez Glostera i Idareda, i tylko przez kilka dni. Ceny jabłek na obieranie oscylują w okolicach 65 groszy.

Pomimo widocznego zapotrzebowania na jabłko część przetwórni spowalnia swoją prace, bądź tworzy jednodniowe przestoje. Niektóre, jak zakład w Górze Kalwarii, całkowicie zaprzestały produkcji. Nadal na wybranych przetwórniach, oprócz jabłka z tzw. "rynku", realizowany jest zakup jabłka z jesiennych kontraktacji. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI