Na rynku jabłek przemysłowych nadal panuje tendencja jednogroszowych podwyżek. Obecnie na skupach cena suchego przemysłu wynosi przeważnie 62 grosze. Niektóre skupy podwyższyły cenę do 64 groszy. Z informacji od punktów skupu jabłek wynika, że cena na krajowych przetwórniach wynosi od 0,65 zł do maksymalnie 0,69 zł za kilogram. Dla skupów z grójeckiego najwyższe stawki płacą największe przetwórnie.

Zobacz: Wysokie ceny jabłek przemysłowych to konsekwencja dużego popytu na koncentrat

Kiedy podwyżka cen jabłek przemysłowych?

W ubiegłym tygodniu podaż jabłek na przemysł byłą całkiem wysoka, w tym tygodniu ruch jest raczej słaby. Ale zależne jest to od lokalizacji.

Co więcej pojawiła się plotka o planowanej na ten tydzień podwyżce cen jabłek przemysłowych co rzutuje na zmniejszone dostawy jabłek od sadowników czekających na wyższą cenę. Zdaniem skupów, na dzień dzisiejszy, nie ma na to szans. Dlaczego ?

- Ktoś by powiedział że przecież kolejek przepełnionych samochodów nie ma ale obecnie zakłady mają zapas jabłka na zapewnienie bieżącej produkcji. Zależność jest bardzo prosta. Mając  jabłko przetwórnie nie podniosą ceny. Jeżeli przez 3-4 dni podaż na przetwórnie będzie mała, wtedy można spodziewać się podwyżki cen. Na ten moment jabłko jest - komentuje właściciel punktu skupu z okolic Warki.

Przy aktualnym popycie na koncentrat być może nie przyjdzie nam długo czekać aż ceny przemysłu dojdą do 0,70 zł.kg.