Ceny jabłek przemysłowych 2022. Ile płacą skupy?

Autor: www.sadyogrody.pl 22 listopada 2022 16:27

Ceny jabłek przemysłowych 2022. Ile płacą skupy? Jabłka przemysłowe: Ceny stoją, przetwórnie wolniej pracują/ fot.shutterstock.com

Ceny jabłek przemysłowych nie są zadowalające i nadal pozostają w martwym punkcie. Poza tym wiele przetwórni spowolniło procesy przetwórcze na zakładach.

Ceny jabłek przemysłowych 2022

Ceny jabłek w skupach wahają się od 33 do 34 groszy. Przy całosamochodowych załadunkach sadownik może dostać 35 groszy. Ceny za np. Ligola na musy bądź obierkę wynoszą około 55 groszy. Cena za jabłka przemysłowe nadal nie uległa zmianie już od długiego czasu. 

Zobacz: Jabłek przemysłowych nie brakuje. Co z cenami?

Mroźna pogoda nie sprzyja branży sadowniczej

Natomiast na skupach nadal widoczna jest duża podaż jabłek. Wielu sadowników pomimo mrozów zdecydowało się pozbierać jabłka z przeznaczeniem na przemysł. Poza tym właśnie ze względu na ostatnie mrozy ci, którzy trzymali jabłka w skrzyniach na podwórkach zmuszeni są do szybkiego pozbycia się towaru. Ilości są spore, wiele skupów informuje, że na wysypanie czekają gospodarstwa z nawet 400-600 skrzyniami przemysłu.

Mrozy nie stanowią problemu jedynie dla sadowników. Wiele przetwórni w ostatnich dniach, kiedy temperatury spadły, spowolniło bądź wstrzymało pracę. Szczególnie problemy miały zakłady z wodnym rozładunkiem. Przerób jabłka był mocno utrudniony a tym samym znów miejsce miały odwołane awizacje i kolejki do rozładunku. Co miało wpływ na płynność dostaw ze skupów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI