×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Cena za jabłka przemysłowe już nie rośnie. Co z dostawami?

Autor: www.sadyogrody.pl 16 grudnia 2021 15:43

Cena za jabłka przemysłowe już nie rośnie. Co z dostawami? Ceny jabłek przemysłowych- będą obniżki jeszcze przed świętami ?/fot. shutterstock.com

Na rynku jabłek przemysłowych widoczna jest próba obniżenia cen. Wielu sadowników zdecydowało się wysypywać towar.

Handel jabłkiem przemysłowym zwalnia obroty w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Wiele zakładów w większości przyjmuje towar do końca tego tygodnia, zaledwie 1-2 zakłady deklarują przyjmowanie dostaw jeszcze w przyszłym tygodniu. 

Cena za jabłko przemysłowe już nie rośnie

Obecnie jeden z naczelnych zakładów w Polsce zapowiadał w miniony wtorek spadki cen jabłek przemysłowych, do których nie doszło. Sytuacja powtórzyła się również w środę. Ci którzy współpracują z tą przetwórnią zaniżyli cenę nawet do 0,45 zł. Pozostałe przetwórnie utrzymały cenę. Aktualnie cena za jabłko przemysłowe już nie rośnie i w większości skupów w wareckim wynosi 0,50 zł za kilogram. 

Wielu sadowników zdecydowało się wysypywać towar, skupy informują o dosyć dużej podaży jabłka. Największa podaż dotyczy Glostera. Na przemysł wysypywany jest nawet Gloster pochodzący z KA.

Spadną ceny jabłek przemysłowych w styczniu?

Oczywiście krążą plotki ze strony przetwórni, że po świątecznej przerwie wrócą do zakupu przemysłu ale z niższą stawką niż obecna. Z informacji wypływających ze strony zakładów mowa jest o obniżce do poziomu nawet 41 groszy na skupie. Czyli zniżka ceny miałaby wynieść prawie 10 groszy w dół! Czy do niej dojdzie?

Faktem jest to, że zakłady przetwórcze zachłysnęły się embargiem Łukaszenki , który ogłosił, że wprowadza od 1 stycznia 2022 r. zakaz importu produktów rolno-spożywczych z Polski. Przetwórnie już snują wizje, że jeśli jabłko nie trafi na rynek wschodni to z całą pewnością musi trafić do przetwórni w oczekiwanej przez nich cenie.

Z drugiej strony popyt na koncentrat jest ogromny, a amerykanie kupują każdą ilość jaka pojawia się na rynku. Przetwórnie stale przetwarzają ogromne ilości jabłek aby zaspokoić popyt. Tym samym aby rynek został zaspokojony surowiec jest konieczny a w niższej cenie niewielu sadowników będzie chętnych oddać swoje jabłko.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI