Bracia Urbanek: Każdy sezon to inne, nieprzewidywalne trudności

Autor: www.portalspozywczy.pl 11 sierpnia 2021 08:02

Bracia Urbanek: Każdy sezon to inne, nieprzewidywalne trudności Krzysztof Urbanek, dyrektor handlowy w firmie Bracia Urbanek przyznaje, że mimo pandemii popyt na artykuły spożywcze pozostał/fot. materiały prasowe/ fot. materiały prasowe

- W ubiegłym roku zmagaliśmy się z suszami oraz brakiem ludzi do pracy, w tym natomiast mieliśmy najzimniejszy kwiecień i maj od kilkudziesięciu lat - mówi Krzysztof Urbanek, dyrektor handlowy Bracia Urbanek.

- Warunki atmosferyczne, ilości podażowo – popytowe mają swoje odzwierciedlenie w cenach i nie da się tego uniknąć w branży spożywczej. Firma Bracia Urbanek od lat utrzymuje bliskie relacje z dostawcami, oparte na współpracy i wsparciu w trudniejszy sezonach, dzięki czemu mamy zapewnioną stabilną bazę surowcową  - zapewnia Krzysztof Urbanek.

Bracia Urbanek: rosnące koszty doskwierają branży przetwórstwa warzyw

- Każdy wzrost kosztów wpływa negatywnie na rentowność przedsiębiorstwa. W okresach gdzie odnotowujemy ich wzrost, kluczowe jest odpowiednie zarządzanie budżetem oraz długofalowa polityka inwestowania mająca na celu optymalizacje procesów zachodzących w organizacji. W ostatnich latach kosztem, którym najbardziej mogą odczuć wszyscy zawiązani z branżą rolno-spożywczą są wynagrodzenia. Ich dynamiczny wzrost, wraz z niską dostępnością kadry pracowniczej jest sporym zagrożeniem i jedynie przechodzenie na automatyzacje może uchronić firmy produkcyjne. Koszty mediów są niepokojące i tutaj również przyglądamy się możliwym opcjom - mówi Krzysztof Urbanek.

 

Cały materiał czytaj w Strefie Premium na portalspozywczy.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI