Bakaliowa spółka nie obawia się podatku od handluwww.portalspozywczy.pl - 11 marca 2016 10:46


- Nowy podatek od sieci handlowych odbije się głównie na konsumentach, którzy będą musieli więcej zapłacić za m.in. produkty spożywcze w sklepach. Nas to nie dotyka. Dlaczego? Bo nie da się wszystkich opłat przenieść w tym przypadku na dostawców, w szczególności w branży takiej jak bakaliowa, w której wszystkie surowce pochodzą z importu a ich cena w żaden sposób nie jest związana z regulacjami podatkowymi w Polsce - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Piotr Bieliński, członek zarządu spółki Atlanta Poland.

Zarząd Atlanty Poland nie obawia się wprowadzenia podatku od handlu. Choć przyznaje, że może być wywierana jakaś presja ze strony sieci handlowych na polskich dostawców i producentów.

- Nas to nie powinno dotyczyć. Bo tak naprawdę nasza spółka nie jest ogniwem w tym całym łańcuchu, na który można by przełożyć całość kosztów związanych z wprowadzeniem nowego podatku – mówi Piotr Bieliński. 

Członek zarządu bakaliowej spółki podkreśla, że Atlanta Poland bazuje na surowcach pochodzących z importu. - Wymuszanie na nas obniżenia cen ze względu na podatek wewnętrzny w Polsce nie przekłada się w żaden sposób na argumenty, z którymi można iść do dostawcy. Jak np. jest cło importowe na jakiś produkt, to nie oczekuje się od producenta z zagranicy, że obniży cenę tego produktu o obowiązujące u nas cło, tylko i wyłącznie z tego tytułu , że mamy u siebie taki podatek - dodaje ekspert. Jego zdaniem to  po prostu absurdalne.