Zbiory wiśni rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu w regionie np. Lwówka Wielkopolskiego. Obecnie trwają zbiory na Mazowszu. 

Ceny wiśni w skupach 

W tym tygodniu większość skupów rozpoczęła zakup wiśni. Skupy w okolicach Warki przyjmują wiśnie na mrożenie. Cena utrzymała się na poziomie 2,20 zł za kg.

Cena wiśni na eksport odmian Groniasta, Debreceni, Kelleris, Panda wynosi 4 zł/kg. 

W gm. Jasieniec wiśnie 18+ bez ogonka skupowane są za 2.20 zł/kg. Wiśnia Groniasta bez ogonka 20 + wyceniana jest na 2,5 zł/kg. W tym miejscu wiśnie kierowane na eksport kupowane są za 3,5 zł/kg. Cena wiśni przemysłowych (PW) wynosi 1 zł/kg. 

Sprzedaż wiśni na Mazowszu dopiero się rozkręca. Zbiory niedawno ruszyły, przyjdzie czas jeszcze na odmianę Łutówka. Na rynku nie ma jeszcze dużych ilości tego owocu choć z każdym dniem będzie ich przybywać. 

[Aktualizacja] W gm. Jasieniec w dniu dzisiejszym ceny wzrosły. Wiśnia na kompoty 18+ bez ogonka skupowana jest za 2.30 zł/kg. Cena wiśni na eksport zmieniła się na 3,6 zł/kg. Wiśnia na mrożenie kosztuje 2,2 zł/kg. Pozostałe ceny - wiśni przemysłowe (PW) i wiśni Groniastej 20+ - nie zmieniły się. 

Przeczytaj również: Wiśnie 2022: Dobry handel na Broniszach. Skup rozczarowuje