×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Zgromadzenie polskiej wsi w niedziele. Co szykuje PiS dla rolników?

Autor: PAP 09 grudnia 2022 09:37

Zgromadzenie polskiej wsi w niedziele. Co szykuje PiS dla rolników? Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Chojnic (woj. pomorskie) mówił o organizowanym przez PiS w niedzielę w Przysusze "zgromadzeniu polskiej wsi". / fot. shutterstock

W niedzielę odbędzie się zgromadzenie polskiej wsi. To nie będzie konwencja, tylko kilka ważnych wypowiedzi w stosunku do wsi - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zgromadzenie polskiej wsi - co szykuje PiS? 

Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Chojnic (woj. pomorskie) mówił o organizowanym przez PiS w niedzielę w Przysusze "zgromadzeniu polskiej wsi". "To zgromadzenie to nie będzie konwencja wiejska, która odbędzie się dużo bliżej wyborów, tylko kilka ważnych wypowiedzi w stosunku do wsi" - poinformował.

Przyznał, że - oprócz niego i premiera Mateusza Morawieckiego - główne wystąpienia będą mieli m.in. wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Zapowiedział, że w obecnej perspektywie budżetowej będzie przeznaczonych dużo środków, które poważnie wzmocnią różnego rodzaju działalność rolniczą, którą można prowadzić w niewielkich gospodarstwach rolnych. "Daje jako przykład - hodowla krów. Tam na pierwsze 30 krów będzie znacznie większa dopłata, tzw. dobrostan zwierząt, niż na te kolejne" - mówił. "To nie będzie trudne do uzyskania i nie wymaga wielkich inwestycji, a poza tym na inwestycje będą jeszcze kredyty" - dodał prezes PiS.

"Będzie dużo rzeczy nowych, naprawdę zaskakujących. Ostatecznie przedstawimy je w naszym programie, pewnie gdzieś późną wiosną albo wczesnym latem, natomiast w niedzielę proszę słuchać Wiadomości, bo pewnie coś na ten temat powiedzą" - mówił Kaczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI