Wiśnie 2022: Jakie stawki za zbiór?

Autor: www.sadyogrody.pl 15 lipca 2022 16:18

Wiśnie 2022: Jakie stawki za zbiór? Jakie stawki za zbiór wiśni? / fot. shutterstock

Sadownicy już analizują ile trzeba będzie zapłacić w tym sezonie pracownikom za zbiór wiśni. Jakie stawki obecnie są oferowane?

Zbiory wiśni coraz bliżej. Wczesne odmiany już są zrywane ale pełnia zbiorów jeszcze przed nami. Trwają za to intensywne poszukiwania pracowników do rwania wiśni. Jakie stawki są obecnie oferowane?

Zbiory wiśni - jakie stawki?

Stawki w tym sezonie niewiele odbiegają od ubiegłorocznych. Zobacz: Jakie stawki za zbiór wiśni? Przyjmuje się że średnio będą one wynosić od 70 do 80 groszy, a nawet 1,00 zł z kg.

- Od 0.8 groszy do 1 zł, nie ma chętnych do pracy, po truskawkach odjechali ludzie z Ukrainy nie są chętni rwać za taką stawkę, cena na skupie 2 zł za 1 kg, na razie. Jak spadnie na 1,5 gr nawet tam nie zajrzymy, na wiśnie patrzymy ostatni rok - pisze pani Izabela na jednej z grup na Fb.

- Jak co roku cena podobna, a chętnych do pracy coraz mniej, to fakt - odpowiada pan Szymon.

W okolicach Lwówka Wielkopolskiego aktualnie rozpoczęły się już zbiory wiśni. Plantator z tamtego regionu z którym rozmawialiśmy również jest przekonany, że 0,80 zł to jedynie cena wyjściową w tym sezonie. Spodziewa się, że wraz z upływem sezonu stawki dla pracowników dalej wzrosną.

Czytaj także: Producent wiśni: Zakłady rozgrywają nas jak chcą!

O proponowanych cenach wiśni na skupach przeczytasz w artykułach: Wiśnie 2022: Jakie ceny? 

Wiśnie 2022: Gdzie już ruszyły skupy?

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI