Zbiór owoców wśród najlepszych prac sezonowych. Ile można zarobić?

Autor: PP, sadyogrody.pl 20 lipca 2021 16:50

Zbiór owoców wśród najlepszych prac sezonowych. Ile można zarobić? Zbiór owoców ciekawą pracą sezonową; fot. unsplash.com

Dla ludzi, którzy jeszcze szukają wakacyjnej pracy, eksperci Personnel Service przygotowali zestawienie TOP15 zawodów, w których najłatwiej ją znaleźć oraz oszacowali średnie zarobki, na jakie można liczyć.

W tym roku wielu młodych ludzi zrezygnowało z wyjazdu do pracy wakacyjnej za granicę ze względu na pandemiczne obostrzenia. Dla osób pozostających w Polsce o pracę sezonową jest w tym roku wyjątkowo łatwo. Zwiastunem ciepłych miesięcy była zwiększająca się od czerwca liczba ofert pracy, skierowanych przede wszystkim do studentów, którzy ze względu na długie wakacje idealnie wypełniają luki w takich branżach jak choćby HoReCa. 

Spośród wszystkich analizowanych przez Personnel Service zawodów, najwięcej można zarobić pracując na festiwalach muzycznych. Średnie zarobki wynoszą tutaj 20 zł za godzinę netto. Co więcej, to nie tylko praca, ale i rozrywka połączona w jedno. Tyle samo mogą zarobić nianie opiekujące się dziećmi w czasie rodzinnego wyjazdu na urlop. Dodatkowo, rodzice zatrudniający opiekunkę pokrywają koszty jej wyjazdu, zapewniając jej darmowe wakacje, na których w dodatku może zarobić.

Praca przy zbiorach owoców - stawki

Młodzi mogą też szukać pracy na wakacje w sklepach. Kasjer zarobi średnio ok. 16 zł na godzinę netto. Dla porównania, w tym roku minimalna stawka godzinowa wynosi 18,30 zł brutto, czyli w przeliczeniu 13,37 zł „na rękę”. Powyżej minimalnej można też zarobić zbierając sezonowe owoce – w tym przypadku zarobki za godzinę wynoszą średnio 15-16 zł netto.

- W tym roku ofert pracy przy zbiorach jest bardzo dużo, więc łatwo o szybkie zatrudnienie i zarobek - wskazuje Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Stawki za pracę sezonową

Praca na festiwalach muzycznych - 20 zł
Niania na wakacje - 20 zł + wakacje gratis
Ratownik na basenie - 18-20 zł
Instruktor kitesurfingu -18-20 zł
Hostessa -18-20 zł
Kasjer - 16 zł
Zbieracz owoców - 15-16 zł
Wychowawca na kolonii - 15,5 zł
Recepcjonista w hostelu/hotelu - 15 zł
Call center - 14,5 zł
Praca w kinie - 14,5 zł
Sprzedawca lodów - 14,5 zł
Kelner - 14 zł
Pomoc kuchenna - 13,5 zł
Sprzedawca pamiątek - 13,5 zł

 

Praca - sprawdź oferty na gieldarolna.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI