Zbiór malin za granicą. Holendrzy szukają w Polsce pracowników

Autor: www.sadyogrody.pl 21 sierpnia 2022 12:01

Zbiór malin za granicą. Holendrzy szukają w Polsce pracowników Zbiór malin za granicą. Holendrzy szukają w Polsce pracowników/ fot.shutterstock.com

Branża owocowo- warzywna zmaga się z deficytem rąk do pracy. Pracowników sezonowych do zbioru brakuje każdemu, zarówno w kraju jak i za granicą.

Brak pracowników do zbiorów odczuwa cała branża owocowo-warzywna. W Internecie nie brakuje ogłoszeń, w których polscy producenci poszukują rąk do pracy. Prócz Polski problem z deficytem pracowników uderza w wiele krajów Unii Europejskiej. Z powodu braku pracowników gniją owoce i warzywa na polach w Wielkiej Brytanii. Zobacz: Tony warzyw i owoców gniją na polach. Straty są milionowe

Holenderscy producenci malin szukają w Polsce pracowników

Holenderscy producenci owoców także odczuwają deficyt pracowników sezonowych. W polskich agencjach pracy pojawiają się właśnie ogłoszenia holenderskich plantatorów, poszukujących na naszym rynku pracowników do zbierania malin i jeżyn.

Wiele ogłoszeń pochodzi z południowego regionu Holandii - Veghel. Treść jednego z takich ogłoszeń o pracę brzmi:

Plantator z miejscowości Veghel poszukuje pracowników sezonowych do zbierania malin i jeżyn. Klient jest specjalistą w uprawie owoców jagodowych. W jego rękach znajduje się cały proces od rozmnażania roślin po dostarczenie owoców na sklepowe półki.

Według treści ogłoszenia do zakresu obowiązków należy zrywanie owoców malin i jeżyn, przycinanie krzewów, sadzenie nowych krzewów i wykonywanie prac porządkowych, pomocniczych i przygotowawczych.  Pracę wykonuje się na polu i szklarni.

Stawka godzinowa wynosi 10,67 euro brutto, a system rozliczania jest 4 tygodniowy. Jednak zakwaterowanie kosztuje, koszt tygodniowy wynosi 62,50 euro. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI