Zatrzymano Leszka B., byłego prezesa Owocu Sandomierskiego

Autor: Tygodnik Nadwiślański 20 grudnia 2021 08:55

Zatrzymano Leszka B., byłego prezesa Owocu Sandomierskiego Leszek B., były prezes Owocu Sandomierskiego zatrzymany/ fot. shutterstock

Leszek B., były prezes "Owocu Sandomierskiego" został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Usłyszał dwa zarzuty.

We wtorek, 14 grudnia Leszek B., były prezes spółki „Owoc Sandomierski” został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Jak poinformowała Magdalena Nowak, zastępca prokuratora rejonowego w Sandomierzu, usłyszał on dwa zarzuty.

Zarzuty dla byłego prezesa "Owocu Sandomierskiego"

Pierwszy dotyczy oszustwa na szkodę 166 osób, w stosunku do mienia znacznej wartości – ponad 8,7 miliona złotych. Pokrzywdzonymi są w głównej mierze sadownicy – udziałowcy spółki, ale również inne osoby, które dostarczały jabłka grupie ogrodniczej.

Drugi zarzut wynika z niezgłoszenia upadłości „Owocu Sandomierskiego” . Za oszustwo Leszkowi B. grozi kara więzienia od roku do 10 lat. Natomiast drugi czyn, jaki zarzuca mu prokuratura, zagrożony jest grzywną, karą ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Leszek B. we wtorek odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Nie został on uwzględniony. Jak poinformował sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach, zastosowany został inny środek zapobiegawczy – dozór policyjny. Leszek B. nie może opuszczać kraju i ma obowiązek zgłaszania się dwa razy w tygodniu w komendzie policji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI