Zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy nie słabnie

$data.author.description Autor: www.pulshr.pl 13 sierpnia 2020 08:10

Zapotrzebowanie na pracowników z Ukrainy nie słabnie Pracownicy z Ukrainy są bardziej elastyczni i skłonni do przemieszczania się za pracą/ fot. pixabay

Redukcja zatrudnienia związana z pandemią dotknęła wielu polskich pracowników, zwłaszcza pracowników tymczasowych. Okazuje się jednak, że zapotrzebowanie na Ukraińców nie słabnie - informuje pulshr.pl.

- Początkowo stopniowe odmrażanie gospodarki zbiegło się z sezonem prac tymczasowych w rolnictwie, więc osoby, które utraciły pracę w przemyśle, szybko znalazły tam nowe zatrudnienie. Wzrost zainteresowania Ukraińcami dotyczy nie tylko branży rolnej. Zapotrzebowanie zgłaszają nam firmy logistyczne, budowlane oraz coraz więcej firm produkcyjnych, również tych z branży automotive. Obecnie notujemy średnio o 70 proc. więcej zamówień na rekrutację obcokrajowców w porównaniu do poprzednich miesięcy – mówi Ewelina Glińska–Kołodziej, dyrektor operacyjny agencji zatrudnienia Trenkwalder.

Redukcja zatrudnienia związana z pandemią dotknęła wielu polskich pracowników, zwłaszcza pracowników tymczasowych. Jednak Polacy w przeciwieństwie do Ukraińców, nie są gotowi na poszukiwanie pracy poza swoim miejscem zamieszkania.

- Pracownicy z Ukrainy są bardziej elastyczni i skłonni do przemieszczania się za pracą, jeśli otrzymają atrakcyjną dla nich ofertę oraz bezpłatne lub tanie zakwaterowanie. I chociaż wydawać by się mogło, że zakwaterowanie jest dodatkowym kosztem, to dla polskich pracodawców ma to pewien plus – podnosi lojalność zagranicznego pracownika - mówi Daniel Sola, dyrektor projektów międzynarodowych w agencji zatrudnienia Trenkwalder.

Więcej w serwisie pulshr.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI